Restultatlista Dackenatten

Bil-o Syd

Utländska

Svenska

Total

 

 

1 Flemming Jensen Bent Mikkelsen Struer OMS 3191
2 Per Hellander Jonas Hellander Ludvika MS 4298
3 P-L Andersson Peter Kihlstenius SBOK 4414
4 Borge Holm Jörn Mörup Thy Motor 5140
5 Stefan Helin Joakim Ahnheim Tibro MK 6020
6 Jesper Jakobsen Henrik Möllen-Nielsen 6054
7 Sölve Eklund Jesper Eklund 7822
8 LG Carlsson Per Andersson 8145
9 Erik Rasmussen John Michelsen 8458
10 Christian Mölck Jan Petersen 9679
11 Rene Hansen Mathias Hansen 9744
12 Lars Palle

Stig Ravn

10529
13 Mich Nystrup Larsen Ole Skov 13315
14 Stig Lindström Lars Mörnborg 15831
15 Rene Hinsch Kim Pedersen 16939
Kjell Carlsson Ulf Andersson Älmhults MK kesk

Resultat SM 1 Svamptåget

Resultat Snälltåget

 

1 Jonas Hellander Per Hellander Ludvika MS 2729
2 Jesper Jakobsen Henrik Möller-Nielsen Aarhus AS 4493
3 Erik Rasmussen John Michelsen Viking AS 4546
4 Stefan Helin Joacim Ahnheim 4753
5 Kjell Carlsson Ulf Andersson Älmhults MK 4996
6 Flemming Jensen Bent Mikkelsen Struer OMS 5003
7 Per-Lennart Andersson Peter Kihlstenius SBOK 5460
8 Rene Hinsch Kim Pedersen SMK Gladsaxe 6277
9 Börge Holm Jörn Mörup Thy Motor sport 6314
10 L-G Carlsson Per Andersson Bromma MS 7020

11

Christian Mölck Jan Petersen Amager MSK 7934
12 Mich Nystrup Larsen Ole Skov Struer OMS 8154
13 Sölve Eklund Jesper Eklund Rasbo MK 8777
14 Stig Lindström Lars Mörnborg MK Orion 9735
Matias Jansson Daniel Mörnborg MK Orion Kesk
Lars Palle Stig Ravn Grindsted MK Kesk
Rene Hansen Mathias Hansen Hedelans MK Kesk

 

Denna lista är uppsatt av tävlingsledningen på kvällen. Efter prisutdelning ändrades listan. De 3 uteslutna ekipagen skall få poäng fast de är över respittiden. 

 

 

Eckerörundan 2009

Eckerörundan 21.11.2009

 

 

Resultaten

Pos nr. Förare - kartläsare TK1 TK2 TK3 TK4 TK5 Mål Summa Missade Resultat

Korta bana
1 9 Hans Eriksson - Christoffer Eriksson 0,00 6,23 4,00 2,24 0,00 36,50 49,37 1 59,37
2 7 Jonas Danielsson - Niklas Fabritsius 0,00 9,02 10,20 6,08 2,55 29,50 58,15 4 98,15
3 6 Mattias Janzon - Daniel Mörnborg 0,00 6,54 38,35 40,38 4,12 55,50 146,09 5 196,09
4 8 Eiert Karlsson - Thomas Karlsson 0,00 16,12 17,25 75,10 12,10 36,55 157,52 10 257,52
5 Tobbe Engberg - Sten Hovland ej startad
Långa bana
1 28 Jari Ojanperä - Riku Rousku 0,00 2,53 1,40 3,32 0,00 16,10 24,15 1 34,15
2 27 Jan Lindholm - Roger Lindholm 0,00 2,15 5,15 0,43 0,00 20,15 28,28 1 38,28
3 26 Sölve Eklund - Jesper Eklund 0,00 4,54 3,42 12,28 2,07 19,30 42,41 0 42,41
4 19 Eino Honkamäki - Sören Eriksson 0,00 10,29 18,50 32,07 1,58 23,15 86,39 0 86,39
5 17 Mats Andersson - Kenneth Söderqvist 0,00 6,02 11,26 31,05 1,42 18,05 68,20 2 88,20
6 16 Timo Mäkelä - Esa Tuokko 0,00 8,09 18,54 30,16 3,57 25,15 86,31 1 96,31
7 23 Stig Lindström - Lars Mörnborg 0,00 6,48 28,30 24,00 5,53 20,50 86,01 3 116,01
8 14 Peter Sjöblom - Clas-Göran Holmberg 0,00 6,33 13,15 36,40 0,00 19,40 76,08 4 116,08
9 21 Eero Mäki-Tulokas - Arto Mattila 0,00 10,45 18,58 41,42 0,00 36,20 107,45 1 117,45
10 24 Rainer Eklund - Ralf Bjurne 0,00 11,08 9,13 28,10 0,40 29,55 79,06 4 119,06
11 25 Kaj Suomi - Ulf Nyman 0,00 10,12 10,30 25,58 0,00 19,20 66,00 6 126,00
12 18 Jarmo Hakonen - Andrei Krüger 0,00 9,52 26,59 38,37 3,45 38,35 117,48 2 137,48
13 15 Anders Karlsson - Anton Sävström 0,00 5,22 23,06 30,55 9,36 28,40 97,39 5 147,39
14 20 Caroline Blomqvist - Emma Ölund 0,00 13,42 50,05 60,20 7,10 32,40 163,57 6 223,57
15 22 Per Johansson - Gunnar Munktelius 0,00 23,45 54,15 33,24 3,52 12,00 127,16 12 247,16

 

Hjälp

Hjälp oss att få ut information på sidan. Kontakta webmaster för en snabb kurs.

Uppdateringar

Tävlingskalendern för 2019

SM-ställning och SM-seedning finns här

 

Några bilder från MK Orion

 

Login Form

Besökare

Vi har 29 besökare och inga medlemmar online

Go to top