PL. FÖRARE KLUBB 1 2 3 TOTALT
1 Hans-Eric Haraldsson Norrahammars MK 60 60 60 120
2 Jari Ojanperä Kolsva MS 57 58 58 116
3 Kenneth Lannermo Skepptuna MK 58 57 115
4 Sigge Henriksson Ludvika MS 56 54 41 110
5 Stefan Helin Tibro MK 55 52 54 109
5 Per-L Andersson Älmhults MK 54 51 55 109
7 Håkan Nilsson MK Team Westom 52 53 53 106
7 Sölve Eklund Rasbo MK 55 51 106
9 Kurt Fredrixon Mölndals MK 41 48 56 104
10 Björn Henriksson Ludvika MS 50 49 99
10 Stefan Eriksson Bromma MS 49 50 47 99
10 Kjell Carlsson Nora MK 42 57 99
13 Conny Johansson 45 52 97
14 Niklas Cedstedt Skepptuna MK 47 46 45 93
14 Kjell Andersson Stenungsunds MS 43 37 50 93
16 Bo Haraldsson SMK Söderhamn 44 42 46 90
17 Jonas Hjelm Mölndals MK 41 48 89
18 Leif Fransson 37 49 86
19 Anders Karlsson Almunge MK 45 40 85
20 Lars-Erik Lindell Rasbo MK 44 39 83
20 Per Johansson 40 43 83
22 Stig Lindström MK Orion 39 35 42 81
23 Leif Lindberg Huddinge MK 38 38 76
24 Jan Lindholm SMK Västerås 56 56
25 Jonas Hellander Ludvika MS 53 53
26 Magnus Ershede Götene MK 51 51
27 Jan Hellenberg Djursholms MK 48 48
28 Lars-Göran Carlsson Västerås MS 47 47
29 Lars Stahre Bromma MS 46 46
30 Björn Wilén 44 44
31 Linda Johansson Rasbo MK 43 43
32 Illpo Gumse Rasbo MK 40 40
33 Eino Honkamäki Almunge MK 39 39
34 Mats Andersson 36 36
34 Thomas Lagman Mellansjö MK 36 36

 

 

PL. Kartläsare KLUBB 1 2 3 TOTALT
1 Mikael Andersson Degerfors RC 60 60 60 120
2 Riku Rousku Kolsva MS 57 58 58 116
3 Ulf Andersson Älmhults MK 58 57 57 115
4 Thomas Henriksson Ludvika MS 56 54 41 110
5 Joacim Ahnheim Tibro MK 55 52 54 109
5 Peter Kihlstenius SBOK 54 51 55 109
7 Pär Lundqvist MK Team Westom 52 53 53 106
7 Jesper Eklund Rasbo MK 55 51 106
9 Mathias Fredrixon Mölndals MK 41 48 56 104
10 Claes Nideborn Ludvika MS 50 49 99
10 Per E. Andersson Bromma MS 49 50 47 99
12 Daniel Johansson 45 52 97
13 Staffan Holmborn Skepptuna MK 47 46 45 93
13 Ingvar Andersson Stenungsunds MS 43 37 50 93
15 Hans Sylvan Djursholms MK 44 43 46 90
16 Mattias Andersson Mölndals MK 41 48 89
16 Ove Lindberg Västerås MS 42 47 89
18 Johan Fransson 37 49 86
19 Anton Sävström Almunge MK 45 40 85
20 Monica Lindell Rasbo MK 44 39 83
20 Gunnar Munktelius Västerås MS 40 43 83
22 Lars Mörnborg MK Orion 39 35 42 81
23 Kurt Westberg SBOK 38 38 76
24 Roger Lindholm SMK Västerås 56 56
25 Per Hellander Ludvika MS 53 53
26 Bengt Josefsson Götene MK 51 51
27 Anders Palm Bromma MS 48 48
28 Lars-Göran Palm Bromma MS 46 46
29 Leo Wilén 44 44
30 Björn Johansson Rasbo MK 42 42
31 Patrik Jansson MK Orion 40 40
32 Sören Eriksson Almunge MK 39 39
33 Kenneth Söderqvist 36 36
33 Katarina Rönnö Djursholms MK 36 36

 

Hjälp

Hjälp oss att få ut information på sidan. Kontakta webmaster för en snabb kurs.

Uppdateringar

Tävlingskalendern för 2017

SM-ställning och SM-seedning finns här

 Välkommen till jubileumsåret och den 50:e upplagan av den klassiska Uppländska höstserien i Bilorientering!


6, 13, 21, 27 oktober samt 11 november
Inbjudan

Några bilder från MK Orion

 

Login Form

Besökare

Vi har 36 besökare och inga medlemmar online

Go to top