Slutresultat SM 2008

PL. FÖRARE KLUBB 1 2 3 TOTALT
1 Hans-Eric Haraldsson Norrahammars MK 60 60 60 120
2 Kenneth Lannermo Skepptuna MK 55 58 58 116
3 Jari Ojanperä Kolsva MS 56 56 56 112
4 Håkan Nilsson MK Team Westom 54 57 52 111
5 Jonas Hellander Ludvika MS 53 57 110
6 Jan Lindholm SMK Västerås 52 55 107
6 Sölve Eklund Rasbo MK 51 54 53 107
6 Magnus Ershede Götene MK 57 50 107
9 Per-L Andersson Älmhults MK 50 55 46 105
10 Kurt Fredrixon Mölndals MK 49 54 103
10 Stefan Helin Tibro MK 53 45 50 103
12 Sigge Henriksson Ludvika MS 52 47 99
13 Kjell Carlsson Nora MK 47 47 49 96
13 Linda Johansson Rasbo MK 48 44 48 96
15 Jan Hellenberg Djursholms MK 46 49 44 95
16 Stefan Eriksson Bromma MS 0 42 51 93
16 Lars Stahre Bromma MS 45 48 93
18 Niklas Cedstedt Skepptuna MK 43 46 38 89
19 Bo Haraldsson SMK Söderhamn 44 43 87
20 Anders Karlsson Almunge MK 42 41 42 84
20 Jonas Hjelm Mölndals MK 0 43 41 84
22 Leif Lindberg Huddinge MK 41 39 80
23 Lars-Erik Lindell Rasbo MK 0 39 37 76
24 Stefan Annala Kolsva MS 58 58
25 Björn Henriksson Ludvika MS 51 51
26 Lars-Göran Carlsson Västerås MS 45 45
27 Anders Jansson SBOK 40 40
27 Stig Lindström MK Orion 0 40 40
27 Stig Oscarson Västerås MS 40 40
30 Kenneth Söderqvist Films MK 36 36
31 Eino Honkamäki Almunge MK 0 35 35
32 Illpo Gumse Rasbo MK 34 34
33 Birger Porsback Västerås MS 0 33 33
Kai Suomi Rasbo MK 0 0
Kjell Andersson Stenungsunds MS 0 0
Thomas Lagman Mellansjö MK 0 0
Markus Ahlgren Kolsva MS 0 0
PL. KARTLÄSARE KLUBB 1 2 3 TOTALT
1 Mikael Andersson Degerfors RC 60 60 60 120
2 Ulf Andersson Älmhults MK 55 58 58 116
3 Riku Rousku Kolsva MS 56 56 56 112
4 Pär Lundqvist MK Team Westom 54 57 52 111
5 Per Hellander Ludvika MS 53 57 110
6 Roger Lindholm SMK Västerås 52 55 107
6 Jesper Eklund Rasbo MK 51 54 53 107
6 Bengt Josefsson Götene MK 57 50 107
9 Peter Kihlstenius SBOK 50 55 46 105
10 Mathias Fredrixon Mölndals MK 49 54 103
10 Joacim Ahnheim Tibro MK 53 45 50 103
12 Thomas Henriksson Ludvika MS 52 47 99
13 Torbjörn Zetterljung Nora MK 47 47 49 96
13 Björn Johansson Rasbo MK 48 44 48 96
15 Anders Palm Bromma MS 46 49 44 95
16 Per E. Andersson Bromma MS 0 42 51 93
16 Lars-Göran Palm Bromma MS 45 48 93
18 Staffan Holmborn Skepptuna MK 43 46 38 89
19 Hans Sylvan Djursholms MK 44 43 87
20 Ove Lindberg Västerås MS 40 45 85
21 Anton Sävström Almunge MK 42 41 42 84
21 Mattias Andersson Mölndals MK 0 43 41 84
23 Kurt Westberg SBOK 41 39 80
24 Monica Lindell Rasbo MK 0 39 37 76
25 Ola Carlsson Kolsva MS 58 58
26 Claes Nideborn Ludvika MS 51 51
27 Marcus Claar SBOK 0 40 40
27 Lars Mörnborg MK Orion 0 40 40
29 Tobias Söderqvist Films MK 36 36
30 Sören Eriksson Almunge MK 0 35 35
31 Patrik Jansson MK Orion 34 34
32 Gunnar Munktelius Västerås MS 0 33 33
Ingvar Andersson Stenungsunds MS 0 0
Roine Johansson Rasbo MK 0 0
Andreas Lifh Kolsva MS 0 0

Hjälp

Hjälp oss att få ut information på sidan. Kontakta webmaster för en snabb kurs.

Uppdateringar

Tävlingskalendern för 2017

SM-ställning och SM-seedning finns här

 Välkommen till jubileumsåret och den 50:e upplagan av den klassiska Uppländska höstserien i Bilorientering!


6, 13, 21, 27 oktober samt 11 november
Inbjudan

Några bilder från MK Orion

 

Login Form

Besökare

Vi har 14 besökare och inga medlemmar online

Go to top